طبیعی ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی

طبیعی: ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی لبخند تنهایی سرگرمی هزار و یک شب

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران به تحریم «سیف»

وزارت خارجه در تصویر العمل به تحریم سیف، دولت آمریکا را دولتی عهدشکن خواند و اعلام کرد: حق توسل به راهکارهای حقوقی و سیاسی بین‌المللی جهت مقابله با این اقدام خز

واکنش وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران به تحریم «سیف»

واکنش وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران به تحریم «سیف»

عبارات مهم : ایران

وزارت خارجه در تصویر العمل به تحریم سیف، دولت آمریکا را دولتی عهدشکن خواند و اعلام کرد: حق توسل به راهکارهای حقوقی و سیاسی بین المللی جهت مقابله با این اقدام خزانه داری آمریکا جهت دولت و بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران محفوظ است.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در خصوص تحریم ولی الله سیف مدیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

«اقدام خزانه داری ایالات متحده آمریکا در خصوص درج نام مدیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و یکی از مدیران آن در فهرست تحریم ها که هفته گذشته انجام شد، نشانگر بی اعتنایی آشکار آن کشور به قواعد و هنجارهای پذیرفته شده است بین المللی از جمله مصونیت دولت ها و بانک های مرکزی است.

نقش بانک های مرکزی در تعیین و اجرای سیاست های پولی و ایجاد ثبات پولی داخلی و بین المللی امری نیست که بر هیچ ناظری پوشیده باشد و بر این اساس، وضع تحریم و محدودیت جهت مقامات بانک مرکزی نافی تعهدات بین المللی، معاهداتی و عرفی دولت ها در خصوص حفظ ثبات پولی بین الملل هست. با این حال، عملکرد دولت ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که این دولت، وزنی جهت تعهدات بین المللی خود قائل نبوده و در اذهان ناظران بین المللی تصویر یک دولت عهدشکن و فاقد هرگونه تقید به تعهدات و الزامات بین المللی را از خود بر جای گذاشته است.

وزارت امور خارجه ضمن محکومیت جدی اقدام غیر متعارف و بر خلاف حقوق بین الملل ایالات متحده آمریکا اعلام می دارد که حق توسل به کلیه راهکارهای حقوقی و سیاسی بین المللی جهت مقابله با این اقدام خزانه داری آمریکا جهت دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران محفوظ است و اعتقاد است استمرار اینگونه رفتارهای مخرب و یکجانبه گرایانه ایالات متحده آمریکا می تواند تبعات نامطلوبی جهت مناسبات بین المللی در عرصه پولی و مالی داشته باشد.»

به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا در هفته ای که گذشت با صدور بیانیه ای، تحریم های جدیدی را علیه ولی الله سیف، مدیر بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران اعمال کرد. در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) ولی الله سیف مدیر بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران و معاون بخش بین الملل وی را با ادعای حمایت مالی از حزب الله لبنان از طریق سپاه پاسداران مورد تحریم قرار داد.

واکنش وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران به تحریم «سیف»

واژه های کلیدی: ایران | مرکزی | آمریکا | تحریم ها | وزارت خارجه | تحریم های جدید | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz