طبیعی ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی

طبیعی: ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی لبخند تنهایی سرگرمی هزار و یک شب

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خودکشی کاووس سیدامامی در زندان

اما خبر دیگری هم رسید و آن هم خودکشی یکی از بازداشت شدگان بود. کاووس سیدامامی دکتر جامعه شناسی از دانشگاه اورگان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) بود. کتاب

خودکشی کاووس سیدامامی در زندان

خودکشی کاووس سیدامامی در زندان

عبارات مهم : ایران

21 بهمن سایت دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران نوشت: دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از شناسایی و دستگیری چند متهم مرتبط با یک پرونده جاسوسی خبر داد. جعفری دولت آبادی در خصوص کارها متهمان پرونده گفت: «این افراد در قالب اجرای پروژه های علمی و محیط زیستی نسبت به جمع آوری اطلاعات طبقه بندی کشور در حوزه های استراتژیک اقدام می کردند که با هوشیاری و رصد اطلاعاتی یکی از نهادهای امنیتی کشور، دستگیر و به وسیله دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران بازداشت شده است اند.»
رئیس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز بازداشت بعضی از فعالان محیط زیست به علت ارائه اطلاعات به بیگانگان را تایید کرد. غلامحسین اسماعیلی افزود: چون هنوز پرونده در مرحله اولیه تحقیقات هست؛ اطلاع رسانی در این باره موکول می شود به زمانی که تحقیقات تکمیل شود. ان شاءا… بعد از کامل شدن تحقیقات، اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
مدیر دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: جمعی از کسانی که اطلاعاتی را جمع آوری می کردند و به بیگانگان می دادند، شناسایی شدند و بعضی دستگیر شدند و بعضی هم ممکن است در آینده دستگیر شوند. پرونده در مرحله اولیه است و شرح قابل بیان نیست. از سوی دیگر عضو فراکسیون محیط زیست مجلس اعلام کرد بعد از شنیدن اخبار متفاوت راجع به بازداشت فعالان محیط زیست در حال پیگیری اوضاع این بازداشت ها هست.
فریده اولاد قباد به «اعتمادآنلاین» گفت: «بعد از شنیدن اخبار متفاوت راجع به بازداشت فعالان محیط زیست پیگیری های مختلفی داشتم. تلاش کردم با مسئولان شرکت محیط زیست ارتباط بگیرم و با مدیرکل امور مجلس این شرکت در این باره صحبت کردم. در تلاشم تا با معاون پارلمانی شرکت محیط زیست نیز در این باره صحبت کنم.» اولاد قباد افزود: «من اوضاع بازداشتی ها را از تشکل های فعال محیط زیست نیز پیگیری خواهم کرد.» همچنین معصومه ابتکار که در دولت قبل مدیر شرکت محیط زیست بود، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما علت دستگیری بعضی فعالان محیط زیست و فوت یکی از این افراد در بازداشتگاه چیست، تصریح کرد: ترجیح می دهم در حال حاضر اظهارنظری در این باره نداشته باشم ولی به شدت دلواپس هستم.

یک خودکشی

اما خبر دیگری هم رسید و آن هم خودکشی یکی از بازداشت شدگان بود. کاووس سیدامامی دکتر جامعه شناسی از دانشگاه اورگان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) بود. کتاب اخلاق و محیط زیست: رهیافتی اسلامی (گردآورنده)، کتاب پژوهش در علوم سیاسی: رویکردهای اثبات گرا، تفسیری، و انتقادی (تألیف)، کتاب تحقیق در رسانه های جمعی (ترجمه)، کتاب اسلام در اروپا: سیاست های دین و امت (ترجمه) از جمله تالیفات او بوده هست. دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران دیروز در پاسخ به این پرسش که آیا فرد بازداشتی که فعال محیط زیست بوده در زندان خودکشی کرده است و آیا ارتباطی با پرونده دستگیری جاسوسان دارد یا خیر، گفت: «این فرد یکی از همان متهمان بوده است و با توجه به اینکه می دانسته است هم اعترافات زیادی علیه وی شده است و هم خود اعترافاتی داشته، متاسفانه در زندان دست به خودکشی زده است.» رامین سیدامامی در صفحه اینستاگرامش نوشت: خبر فوت پدرم کاووس سیدامامی برایم باورکردنی نیست. در۴ بهمن دستگیر شد و ناگهان مادرم را جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ احضار و می گویند خودکشی کرده… هنوز باور نمی کنم و باور نمی کنیم.

خودکشی کاووس سیدامامی در زندان

واکنش ها به فوت سیدامامی

محمود صادقی در تصویر العمل به فوت کاووس سیدامامی با بیان اینکه افراد بازداشت شده است از نخبگان محیط زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می کردند، گفت: اگر این افراد سنگین ترین اتهام را هم داشته باشند، باز هم مسئولیت حفظ جان متهمان برعهده دستگاه قضائی هست. حتی در قانون اساسی متهمی که به حکم قانون محکوم می شود در پناه قانون است و در حدود قانون با او برخورد می شود.

اما خبر دیگری هم رسید و آن هم خودکشی یکی از بازداشت شدگان بود. کاووس سیدامامی دکتر جامعه شناسی از دانشگاه اورگان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) بود. کتاب

ایلنا نوشته است که محمود صادقی از نمایندگان مجلس هم راجع به دستگیری ۷ نفر از فعالان محیط زیست و فوت کاووس سیدامامی (جامعه شناس و استاد دانشگاه امام صادق) در بازداشتگاه گفت: «از صبح 21 بهمن با واسطه بستگان این افراد در جریان این عنوان قرار گرفتم و به طور دائم پیگیر این قضیه بودم و با معاون پارلمانی وزیر اطلاعات راجع به آن صحبت کردم.» او با بیان اینکه در ادامه پیگیری هایش با آقای علوی نیز تماس گرفته ولی متاسفانه علی رغم معمول هیچ پاسخی دریافت نکرده، خاطرنشان کرد: همچنین با سردار جوکار در این باره صحبت کردم و سردار قول پیگیری این عنوان را داد ولی تا آخر شب خبر داد که هیچ اخباری در این رابطه دریافت نکرده است.

صادقی با بیان اینکه دو نقل راجع به فوت آقای سیدامامی وجود دارد، تصریح کرد: اینطور که گفته شده است با خانواده این استاد دانشگاه امام صادق تماس گرفته شده است و اعلام کردند که آقای سیدامامی خودکشی کرده اند. نقل دیگر هم این است که این جامعه شناس به علت ایست قلبی جان خود را از دست داده هست. او با بیان اینکه متاسفانه نتوانسته در رابطه با فوت آقای سید امامی از مراجع ذیربط اطلاعات دقیق به دست آورد، تاکید کرد: آقای سید امامی جامعه شناس و استاد دانشگاه امام صادق بود.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: اکثر افرادی که بازداشت شده است اند از نخبگان محیط زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می کردند البته از گذشته راجع به ان جی او این افراد در بعضی از رسانه ها مانند تسنیم و کیهان بعضی شبهه افکنی هایی مطرح شده است بود به خاص راجع به آقای طاهباز که اسپانسر این مجموعه بود. این فرد دوتابعیتی بوده و از این جهت از قبل هم شبهاتی مطرح شده است بود. صادقی گفت: حتی اگر یکی از این اشخاص دوتابعیتی بوده یا مشکلی داشته، نمی توان این عنوان را به همه افراد آن مجموعه تعمیم داد. دادستانی و مقامات قضائی در این باره توضیح دهند که همه این پرسشها نیز به فرض صحت نمی تواند توجیه گر فوت یکی از بازداشت شد گان باشد. این نماینده مردم خاطرنشان کرد: فردا در مجلس قاعدتا پیگیر این عنوان هستیم و باید حداقل از طریق مجلس چند وزیر مورد پرسش قرار بگیرند.

خودکشی کاووس سیدامامی در زندان

حسام الدین آشنا مشاور مدیر جمهور نیز چنین به درگذشت کاووس سید امامی در زندان تصویر العمل نشان داد و نوشت: «نه جامعه شناسان دین خودکشی می کنند نه حامیان حیات وحش» انجمن جامعه شناسان کشور عزیزمان ایران هم در اطلاعیه ای آورد: «خبر درگذشت استاد فرهیخته و گرانقدر دکتر کاووس سیدامامی، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع)، همه دوستان، همکاران و دانشجویان این فرزانه بزرگوار را در بهت و حیرت و اندوه عمیق فرو برده است و اجتماع علمی علوم سیاسی و جامعه شناسی و فعالان محیط زیست را داغدار و ماتم زده کرده هست. شادروان سیدامامی از کنشگران فعال انجمن جامعه شناسی ایران، عضو کمیته روابط بین الملل و گروه جامعه شناسی دین بود و به شهادت همه کسانی که با این بزرگمرد سروکار داشته اند، علاوه بر دانش عمیق، اخلاقی نیکو و آرامشی مثال زدنی داشت. به همین دلیل، اخبار منتشرشده راجع به وی در باور نمی گنجد و انتظار می رود مسئولان امر راجع به این ضایعه دردناک پاسخگو باشند و به افکار عمومی توضیح دهند.»

تکذیب بازداشت مدنی

اگرچه محمود صادقی خبر داد که کاوه مدنی (معاون آموزش و پژوهش شرکت حفاظت محیط زیست) بازداشت شده است و توضیح داد که «در پی تماسی با آقای کلانتری (رئیس شرکت حفاظت محیط زیست)، ایشان گفتند که آقای مدنی نیز بازداشت شده است اند» ولی دیروز روابط عمومی شرکت محیط زیست بازداشت کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش شرکت حفاظت محیط زیست را تکذیب و اعلام کرد: این خبر صحت ندارد.

اما خبر دیگری هم رسید و آن هم خودکشی یکی از بازداشت شدگان بود. کاووس سیدامامی دکتر جامعه شناسی از دانشگاه اورگان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) بود. کتاب

آرمان

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | خودکشی | بازداشت | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz