طبیعی ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی

طبیعی: ابراز علاقه سرگرمی خوشبختی بدشانسی لبخند تنهایی سرگرمی هزار و یک شب

گت بلاگز اخبار گوناگون ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل بچه‌های بیش فعال

۲۰۰ مدرسه آلمانی از بچه‌هایی که اختلال بیش فعالی و نقص توجه دارند، خواسته اند جلیقه‌های پر از ماسه بپوشند تا آن‌ها را آرام کنند و در طول کلاس روی صندلی هایشان ن

ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل بچه‌های بیش فعال

ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل فرزند های بیش فعال

عبارات مهم : فرزند

۲۰۰ مدرسه آلمانی از فرزند هایی که اختلال بیش فعالی و نقص توجه دارند، خواسته اند جلیقه های پر از ماسه بپوشند تا آن ها را آرام کنند و در طول کلاس روی صندلی هایشان نگه دارند.

این جلیقه های بحث برانگیز بین ۱.۲ تا ۶ کیلوگرم وزن دارند و باعث نگرانی والدین و روانپزشکان شده است اند. ولی این ایده مدافعان زیادی هم دارد که ادعا می کنند شاهد عوض کردن واکنش‌ها قابل توجه در فرزند هایی بوده اند که از این جلیقه ها استفاده کرده اند.

تعداد کودکانی که هر سال در آلمان مبتلا به اختلال بیش فعالی و نقص توجه تشخیص داده می شوند رو به زیاد کردن است و مدارسی که از این جلیقه ها استفاده می کنند معتقدند که نسبت به داروهای روانپزشکی مثل ریتالین، یک راه ملایم و نه چندان پیچیده جهت مبارزه با این پدیده پیدا کرده اند.

مدیر یکی از مدارس هامبورگ در این باره گفت: «بچه ها دوست دارند این جلیقه ها را بپوشند و هیچکدام مجبور نیستند علی رغم میلشان از آن ها استفاده کنند.» مدرسه او یکی از پیشگامان استفاده از جلیقه های ماسه ای است.

منتقدان معتقدند این جلیقه ها یادآور تنگ پوش هایی است که از آن جهت ایجاد محدودیت فیزیکی در بیماران روانی که ممکن است به خود یا دیگران آسیب برساند، استفاده می شد و کودکانی که آن ها را می پوشند در خطر بدنامی قرار دارند.

یکی از والدین در فیسبوک نوشت:«اگر از چنین روش های شکنجه ای اجتناب می کردیم بهتر بود. چطور می توانید به یک فرزند بگویید تو بیماری و به عنوان تنبیه باید این جلیقه پر از ماسه را بپوشی که نه تنها از نظر فیزیکی آزاردهنده است بلکه سایر فرزند های کلاس به چشم یک احمق به او نگاه می کنند.»

اما یکی دیگر از والدین که پسر ۹ ساله او سه سال است یک جلیقه ماسه دو کیلویی در مدرسه می پوشد از این ایده دفاع کرد و اعتقاد دارد تاثیر مثبتی روی فرزندش گذاشته هست. به گفته او فرزندش به میل خود این جلیقه را می پوشد، چون حس می کند به او کمک می کند. او بهتر می تواند تمرکز کند و نقش فعالی در درس ها داشته باشد، چون دیگر مجبور نیست تمام مدت تلاش کند دست ها و پاهایش را تحت کنترل نگه دارد.

ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل بچه‌های بیش فعال

وزن جلیقه مشکلی ایجاد نمی کند، چون روی تمام سطح بالاتنه توزیع می شود، ولی فرزند ها نباید بیش از ۳۰ دقیقه پشت سر هم آن ها را بپوشند. همچنین بین فرزند ها جهت پوشیدن این جلیقه مسابقه است چه کسانی که بیش فعالی دارند و چه آن هایی که ندارند.

واژه های کلیدی: فرزند | کنترل | والدین | استفاده | بیش فعالی | اخبار گوناگون

ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل بچه‌های بیش فعال

ایده جالب مدارس آلمانی جهت کنترل بچه‌های بیش فعال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz